Komentarze

Podziel się swoimi uwagami, nie bądź anonimowy, doceń pracę wolontariuszy, naszych sponsorów a może coś należy poprawić - Wyraź swoją opinię.

Zapraszamy do komentowania [>>>>>]

 

Wyniki

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z wynikami

 

 

 

 

 

Zmiany na trasie.

UWAGA - są niewielkie zmianyw przebiegu trasy zaraz po STARCIE i tuż przed METĄ.
Po starcie na ul. Dużej skręcamy w prawo w ul. Zimną, kierujemy się do skrzyżowania z ul. Wspólna. Jedziemy Prosto - ul . Złota na jej końcu skręt w prawo w Platynową. Na końcu ul. Platynowej skręcamy ostro w lewo i szutrową drogą jedziemy w kierunku Stawowej.
Pierwszy odcinek startu (ul Zimna i ul. Złota oraz Platynowa), ze względu na dużą ilość skrzyżowań, potraktujmy jako rozjazd (start honorowy).
Wyjeżdżamy dalej na Stawowej przed słupem wysokiego napięcia, jedziemy ok 200 m i znów skręt w lewo w szutrową ulicę Saturna, której przełużeniem jest ul. Jowisza; lekki łuk w lewo a następnie  skręt w prawo i  wjeżdżamy do lasu.

Końcowe odcinki wyścigu to techniczne zjazdy i podjazdy na wydmach na tyłach osiedla Horowa Góra. Prosimy zachować szczególną ostrożność!!!! na samym końcu, jest ostry zjazd z piaszczystej wydmy -  będzie ogrodzony i oszarfowany; a następnie polaną dojeżdżamy do szutrowej drogi i kierujemy się do mety, lub zaczynamy kolejne okrążenie.

Trasa 2017 v2_1
 
Trasa 2017 v2_2
 

Objazd trasy

Objazd trasy 2017_1Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom dzisiejszego objazdu trasy. Było Nas naprawdę dużo! :)

Nie wszyscy znaleźli właściwą ścieżkę, trasa nie jest jeszcze w pełni oznaczona tylko wstępnie oszafrowana.

Jestem jednak pewien że w sobotę nie będziecie mieli problemu z wybraniem tej właściwej drogi :)

Do zobaczenia więc i szlifujcie Waszą formę i rowery !

Wieści z trasy:

Trasa została w większości udrożniona, choć w kilku miejscach znajdują się jeszcze przewrócone drzewa, które do dnia wyścigu powinny zostać usunięte. Wysokie trawy, krzaki zostaną wycięte i wykoszone. Na trasie pojawiły się wstępne oznaczenia w postaci szarfy z taśmy. Prosimy w trakcie objazdów trasy o uszanowanie oznakowania i nie zrywania.

Pełne oznakowanie trasy pojawi się w piątek.

Wywiad z organizatorami w radiu FAMA

Zapraszamy do wysłuchania wywaidu z oragnizatorami, Jarosławem Jaździkiem, Dariuszem Matynią  oraz Grażyną Manteuffel - mamą Huberta „Bercika” - Radio FAMA

"Coś się kończy, coś się zaczyna"

Witam wszystkich pasjonatów roweru i sympatyków „MEMORIAŁU BERCIKA"

MArcin_Lazicki_MB2016_135Przez 10 lat byłam koordynatorem wyścigu i pracowałam z grupą wspaniałych ludzi, oddanych całym sercem naszemu dziełu. Niestety ze względów zdrowotnych i rodzinnych postanowiłam zakończyć czynny udział w gronie organizatorów. Tym ostatnim był 10-ty memoriał, który był też ostatnim dla Roberta Danielaka z bardzo podobnych powodów. Przekazaliśmy nasze dotychczasowe role, a co za tym idzie również obowiązki, trochę młodszym.

Z przyjemnością informuję, że zadanie koordynatora całej imprezy przekazałam w godne ręce i był to wybór całego naszego zespołu. Od jedenastej edycji koordynatorem „Memoriału Bercika” jest Jarosław Jaździk, w naszej ścisłej grupie organizacyjnej od wielu lat. Jest bardzo aktywną osobą znaną w Markach z działań nie tylko społecznych. Nie będę pisać więcej, ponieważ, to nie jest miejsce na życiorysy, kto będzie zainteresowany, bez trudu znajdzie więcej.

Zadania Roberta przejął Darek Matynia członek Mareckiego Stowarzyszenia Rowerowego, wielki pasjonat dwóch kółek. Zawodnik startujący w wielu wyścigach, rower to jego życie. Młody człowiek pełen energii i chęci do pracy, oddający serce imprezie - to już się dzieje.

11 Memoriał Bercika

11 Memoriał Bercika - Wyścig MTB o puchar Burmistrza Miasta Marki odbędzie się 29 lipca 2017 roku.
 
Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, o szczegółach imprezy będziemy informować na bieżąco.